Masz pytania dotyczące swojego Chevroleta?

Chcesz kupić nowy samochód?

Przyjmiemy z powrotem Twój wycofany z eksploatacji samochód.

Rozwiązanie dotyczące pojazdów wycofanych z eksploatacji firmy Chevrolet

Z dniem 13 marca 2005 weszły w życie nowe przepisy dotyczące recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji w zakresie obowiązku utworzenia sieci zbierania pojazdów. Dla wszystkich pojazdów wprowadzonych na rynek po raz pierwszy po dniu 1 lipca 2002 zwrot pojazdu wycofanego z eksploatacji odbywa się bez opłat dla posiadacza. Od 1 stycznia 2007 roku dotyczy to także samochodów wprowadzonych na rynek przed 1 lipca 2002.

Kiedy czas się pożegnać?

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Jesteśmy pewni, że Chevrolet zapewni Ci wiele lat radości z jazdy i usług, ale pewnego dnia trzeba się będzie z nim pożegnać.
W firmie Chevrolet bezwarunkowo przestrzegamy przepisów prawa – co idzie w zgodzie z naszym poparciem dla recyklingu. Odbierzemy Twój wycofany z eksploatacji samochód bez żadnych opłat1 i 85% pojazdu poddamy recyklingowi lub odzyskamy. Chevrolet oferuje Państwu możliwość zwrotu Państwa starego pojazdu do jednego z naszych punktów zbiórki pojazdów wycofanych z eksploatacji lub stacji demontażu.

Jak to działa w firmie Chevrolet?

Dostawa

Ostatni właściciel samochodu przekazuje go najbliższej jednostce naszej sieci zakontraktowanych zakładów demontażu. Pojazd jest sprawdzany i zostaje wystawione zaświadczenie o demontażu pojazdu, potrzebne do wyrejestrowania pojazdu.

Wstępna obróbka i usunięcie zanieczyszczeń

Jako pierwszy zostaje wyjęty akumulator, a poduszki powietrzne zostają zneutralizowane. Następnie usunięte zostaje paliwo i inne płyny eksploatacyjne (np. płyn hamulcowy, płyn z układu klimatyzacji, olej z silnika i skrzyni biegów).

Demontaż

Samochód zostaje zdemontowany, a jego części ponownie sprzedane jako używane lub wykorzystane jako podstawa do ponownej produkcji. Części takie jak tworzywa sztuczne czy szkło zostają przekazane do recyklingu, jeśli ma to uzasadnienie ekonomiczne.

Magazynowanie

Materiały niebezpieczne zostają zgromadzone i przekazane do specjalistycznych ośrodków w celu odzyskania lub bezpiecznej neutralizacji.

Niszczarka

Wstępnie obrobione karoserie zostają przekazane do niszczarki, która rozdziela pojazd na segmenty i sortuje je do recyklingu lub odzysku.

Obróbka po niszczarce (PST)

Podzielone materiały zostają przetworzone przy wykorzystaniu różnych technologii (magnes, prąd wirowy, pływanie) w celu pozyskania ich cząstek, które mogą zostać wykorzystane jako cenne surowce wtórne.

Recykling/odzysk /wysypisko

Cząstki materiałów z niszczarki i PST mogą zostać poddane recyklingowi (np. jako materiał zastępujący węgiel w piecach, środek do odwadniania w oczyszczalniach ścieków) lub odzyskane w przemyśle cementowym. Ten proces umożliwia odzyskanie 85% pojazdu i istotnie zmniejsza ilość odpadów na wysypiskach.

Projektowanie uwzględniające recykling

Strategia Chevroleta „projektowanie uwzględniające recykling” jest istotnym elementem naszej odpowiedzialności za produkcję.